İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Cyrano Rock, sezonun son temsillerini veriyor

İçinde bulunduğumuz 2024 yılında, tiyatro alanında senelerdir yürüttüğü çalışmalarıyla yurtdışında ve yurtiçinde önemli başarılara ulaşması, geleneksel tiyatromuzdan......

30 Mayıs 2024
Cyrano Rock, sezonun son temsillerini veriyor

İçinde bulunduğumuz 2024 yılında, tiyatro alanında senelerdir yürüttüğü çalışmalarıyla yurtdışında ve yurtiçinde önemli başarılara ulaşması, geleneksel tiyatromuzdan…

İçinde bulunduğumuz 2024 yılında, tiyatro alanında senelerdir yürüttüğü çalışmalarıyla yurtdışında ve yurtiçinde önemli başarılara ulaşması, geleneksel tiyatromuzdan yola çıkan çağdaş sahnelemelerle tiyatroya yeni bir soluk getirmesi ve sanat yönetmenliğini yaptığı Tiyatro Keyfi’nin çarpıcı eserlerinde genç oyunculara cesaretle önemli roller vermesi gerekçeleriyle layık bulunduğu Tiyatro Gazetesi Yaşam Boyu Onur Ödülü ve Üstün Akmen Özel Ödülü ile dikkati çeken yönetmen ve oyuncu Kemal Başar’ın yakında uluslararası platforma da çıkacak olan son eseri “Cyrano Rock”, bu sezon İstanbul’daki son temsillerini Şişli, Ataköy ve Kadıköy’de veriyor.

Pınar Çekirge’nin “Tiyatro Keyfi’nden bir başka başyapıt”, Dilek Türker’in “Ders niteliğinde, göz alıcı”, Tekin Deniz’in “Bizlere şahane hatıralar ve düşünceler bıraktı”, Hakan Altıner’in “Büyük klasiğin çok farklı yorumunda Kemal Başar olağanüstü oynuyor”, Kamil Hızer’in “Oyun beni duvardan duvara vurdu” dediği rock müzikal tarzındaki komediyi Edmond Rostand’ın klasik eseri Cyrano de Bergerac’dan yola çıkarak Hakkı Ergök yazdı. Çok beğenilen müzikler Nurkan Renda, çarpıcı kostüm tasarımı Canan Göknil, koreografi ise Kerem Kuraner’in imzasını taşıyor. Cyrano rolündeki Kemal Başar’ın aynı zamanda dramaturjisini ve ışık tasarımını da yaptığı eserde sanatçıya Zelal Barlas, Efe Can Karakaya ve Zeynep Yaylıcıoğlu eşlik ediyor.
Oyunun programı şöyle:
📍31 Mayıs Cuma 20.30, Şişli Tiyatrosu
📍1 Haziran Cumartesi 20.30, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi
📍6 Haziran Perşembe 20.30, Kadıköy Baba Sahne
Eserin biletlerine Biletinial, Bubilet, Biletix, Mobilet, Passo ve oyun günü gişeden ulaşılabiliyor. Rezervasyon ve toplu satış için 05461009634 numaralı telefonu aramak gerekiyor.
Tiyatro Keyfi’nin eserlerinin her gösterimini ÇYDD ve ADD’nin 10’ar burslu öğrencisi ücretsiz izleyebiliyor. Aynı zamanda kimi gösterimlerde Askıda Ne Var aracılığıyla üniversite öğrencilerine ücretsiz davetiye uygulaması da yapılıyor.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ