İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Duqqan Sahne’de Cengiz Kurtoğlu izdihamı

Taverna ve arabesk müziğin yaşayan en büyük efsanelerinden biri olan Cengiz Kurtoğlu Salı gecesi İstanbul’un en gözde......

16 Haziran 2023
Duqqan Sahne’de Cengiz Kurtoğlu izdihamı

Taverna ve arabesk müziğin yaşayan en büyük efsanelerinden biri olan Cengiz Kurtoğlu Salı gecesi İstanbul’un en gözde…

Taverna ve arabesk müziğin yaşayan en büyük efsanelerinden biri olan Cengiz Kurtoğlu Salı gecesi İstanbul’un en gözde eğlence mekanlarından biri olan Duqqan Sahne’de hayranlarına ve müzikseverle unutulmaz bir gece yaşattı.

Cengiz Kurtoğlu’nun Duqqan Sahne’de vereceği konserin açıklanmasının ardından hayranları ve müzikseverler geceye katılmak için günler öncesinden rezervasyonlar yaptırdığı ve Cengiz Kurtoğlu’nu izlemek için gelen hayranlarının bahçeye kurulan bisturilerde bile izlemeyi kabul ettikleri gözlemlenirken büyük bir izdiham yaşandı.

Geceye Cengiz Kurtoğlu sevilen şarkılarıyla başlarken kendisini izlemeye gelen müzikseverlerin her şarkıda kendine adeta bir koro gibi eşlik ettikleri gecede usta sanatçı kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını da kırmadı.

Konser öncesi Cengiz Kurtoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Önce nazik davetinden dolayı Gökhan Reis kardeşimize teşekkür ediyorum. Bu geceki sahneme gönül dostlarımız, sevenlerimiz çok ilgi gösterdiler. Bende onların sevgisine ve ilgisine sahnemizde iyi olmaya gayret edeceğim. 40 kusur yıllık bir sanat geçmişimiz var ve sağolsunlar beni tacı yaptılar. Bunu çalışmaya ve başarıma da bağlıyorum. Şarkılarımız gönüllere düştü ve hepimiz bir aile olduğumuz için bizde ayakta kalıyoruz.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Cengiz Kurtoğlu “Bugünlere sevenlerim duaları ve takdiri ile kaldım. Tabi kendimde devamlı Allah’ıma şükürler ettim ve dualar ettim. Yakın bir zamanda oğlum Aydın ile bir düet çalışmamız olacak. Yılbaşına doğru çıkarmayı planlıyoruz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Basın mensuplarının son dönemlerde ödül alan sanatçıların yaptıkları açıklamaları hakkında ne düşünüyoruz sorusuna da “Yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir bu tarz ödül törenlerine gitmeme kararı aldım. Karakter ve yapı olarak bu meslek sektöründe olmama rağmen bu mesleğin farklı bir bölümünde yaşam tarzım var. Sanatçı dostlarım birbirlerine laf atmasınlar. Çok değerli oyuncularımız, ses sanatçılarımız var. Önce aile birlikteliğine sonra da topluma olan saygılarını muhafaza etsinler. Bunlar çok önemli. Yoksa bir anda zirveye çıktığınız gibi bir anda da yok olursunuz. Her şey sanatçının kendi elinde” diyerek cevapladı.

Bir basın mensubunun ise iş insanı Mustafa Can’ın darp edildiğini iddia ederek açtığı dava hakkında sorduğu soruya Kurtoğlu ““Dava devam ediyor. Güvenlik kameraları bile var. Fiziksel hiçbir şey yok. Kendi kendini çizmiş galiba dışarıda. Dava bitsin de onu bekliyorum. Ben sonra onun yanağından öpeceğim” dedi.

64 yaşındaki sanatçı, “Yan masada meslek büyüklerim olan İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay ve Ümit Besen hakkında tahrik edici yorumlar yaptı. Bizim de toprağımızdan dolayı kan şekerlerimiz fırladı. Öyle bir sıkıntı oldu. Başka da bir sıkıntı olmadı” ifadelerini kullandı.

Gökhan Reis ise “Cengiz baba biliyorsunuz arabesk müziğimizin babası. Biz onun şarkılarıyla büyümüş bir nesiliz. Onun sayesinde bu gece sahnemiz hınca hınç dolu. Üzülerek söylüyorum ki hala kapıdan gelenleri yerimiz olmadığı için geri çevirmek zorunda kalıyoruz. Gelenleri geri çevirmemek adına bahçemize dahi misafirlerimizi ağırlamak için bisturi attık ve gelenler bu şekilde bile dinlemeye razıyız diyorlar. Cengiz Kurtoğlu sağolsun bizi kırmadı ve bu gece sahnemizde. Allah ondan razı olsun. Biz daha öncede söyledik ve bugünde aynı şeyi söylüyoruz. Sahnemizde Türkiye’nin en büyük sanatçıları sahne alacak ve misafirlerimize en iyi hizmeti ekibimizle vermek için elimizden geleni yapacağız. “dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ