İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Erkan Özerman hayatını kaybetti

Türk moda dünyasının önemli isimlerinden biri olan Erkan Özerman, 86 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir pankreas kanseri......

13 Şubat 2024
Erkan Özerman hayatını kaybetti

Türk moda dünyasının önemli isimlerinden biri olan Erkan Özerman, 86 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir pankreas kanseri…

Türk moda dünyasının önemli isimlerinden biri olan Erkan Özerman, 86 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir pankreas kanseri ile mücadele eden Özerman’ın vefat haberi sevenlerini yasa boğdu.

Özerman, 1938 yılında İstanbul’da doğdu. 1970’li yıllarda mankenlik yapmaya başladı ve kısa sürede Türkiye’nin en tanınmış mankenlerinden biri haline geldi. 1980 yılında Best Model Türkiye yarışmasını düzenlemeye başladı ve bu yarışma Türk moda dünyasının en önemli organizasyonlarından biri haline geldi.

Özerman, mankenlik ve organizatörlük dışında prodüktörlük ve sanatçı menajerliği de yaptı. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok önemli sanatçının menajerliğini üstlendi.

Özerman, 2022 yılında pankreas kanseri teşhisi aldı ve tedavi görmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada “Hayatımın sonunu yaşıyorum” demişti.

Özerman’ın vefatı Türk moda dünyası için büyük bir kayıp olarak değerlendiriliyor.

Erkan Özerman’ın bazı önemli başarıları:

  • 1970’li yıllarda Türkiye’nin en tanınmış mankenlerinden biri oldu.
  • 1980 yılında Best Model Türkiye yarışmasını düzenlemeye başladı.
  • Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok önemli sanatçının menajerliğini üstlendi.
  • Türk moda dünyasının gelişmesinde önemli rol oynadı.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ