İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Potadaki adımlar Darüşşafaka’ya bağışlanacak

Adım atarken bağış yapılabilen ilk sağlık uygulaması olan Help Steps ile 1914 yılından bu yana sporda fırsat......

17 Ekim 2022
Potadaki adımlar Darüşşafaka’ya bağışlanacak

Adım atarken bağış yapılabilen ilk sağlık uygulaması olan Help Steps ile 1914 yılından bu yana sporda fırsat…

Adım atarken bağış yapılabilen ilk sağlık uygulaması olan Help Steps ile 1914 yılından bu yana sporda fırsat eşitliği ilkesini savunan Darüşşafaka Spor Kulübü, iş birliği anlaşması imzaladı

Darüşşafaka kültürüyle eğitimle birlikte sporda da 1914 yılından bu yana fırsat eşitliği ilkesini savunan Darüşşafaka Spor Kulübü, adımları iyiliğe çeviren sağlık uygulaması Help Steps ile iş birliği anlaşması imzaladı. Uygulamayı ücretsiz şekilde akıllı telefonuna indiren Darüşşafaka Tekfen Basketbol A Takımı, Darüşşafaka Altyapı Takımı sporcuları ve Darüşşafaka’ya gönül veren herkes, Help Steps aracılığıyla adımlarını bağışlayarak daha fazla profesyonel ve amatör sporcu yetiştirmesine destek olacak.

Anlaşmaya ilişkin imza törenine Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, Darüşşafaka Tekfen A Takımı Kaptanı Erkan Veyseloğlu, A Takımı ve Milli Takım oyuncuları Doğuş Özdemiroğlu ve Berk Demir ile Help Steps Kurucusu ve Proje Yürütücüsü Gözde Venedik katıldı.

Törende konuşan Ümit Başkırt, şunları söyledi: “Darüşşafaka olarak spor alanında sadece mezunlarıyla değil spor okulları, altyapısı ve taraftarıyla güzel bir camiayız. Hep fark yaratmayı amaçladık. Bugünkü anlaşmayla Darüşşafaka Basketbol olarak Help Steps ile iş birliğine gidip toplumun bize olan desteğini artırmak için yeni bir kanal yaratacağımızı düşünüyoruz. Help Steps bireysel bir girişimle başlayıp bugün inanılmaz boyuta ulaşmış bir uygulama. İnsanları sağlıklı olmaya davet ederken bu çabayı sevdiği bir kuruma destek verme imkanına dönüştürüyor. Herkesin desteğiyle Help Steps aracılığıyla Darüşşafaka’ya daha çok katkı sağlanmasını bekliyoruz.”

Help Steps Kurucusu ve Proje Yürütücüsü Gözde Venedik ise şöyle konuştu: “Eğitimle birlikte sporda da fırsat eşitliği ilkesini savunarak ülke çapında sporculara kendilerini geliştirme fırsatı veren Darüşşafaka ile iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Darüşşafaka oyuncuları ve taraftarlarını adım atarak hem sağlıklı yaşamaya hem de destek vermeye davet ediyoruz. Darüşşafaka için atılan her adım sistemin büyümesini sağlayacak ve diğer ihtiyaç sahiplerine de fırsat yaratacaktır. ‘ADIMDAÇKA’ sloganıyla Darüşşafaka’yı destekleyenleri Help Steps’e bekliyoruz.”

İlk maçta adımlar eğitime

28 Şubat’taki Darüşşafaka Tekfen – Fenerbahçe karşılaşmasında her iki takımın atacağı adımlar, Darüşşafaka eğitim kurumlarına bağışlanacak. Böylece ilk karşılaşmada eğitime yönelik destek kültürü devam edecek.

Help Steps nasıl kullanılıyor?

Kısa sürede büyük ilgi gören ve 160 ülkede 900 binden fazla kullanıcıya ulaşan Help Steps, ücretsiz uygulamayı indiren kullanıcıların adımlarını sayıyor. Help Steps uygulamasında biriken bu adımlar akşam saat 24:00 olmadan kısa bir reklam izlenerek HS puanına çevriliyor. Kullanıcılar bu puanları isterse ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılara, STK’lara veya taraftarı olduğu kulüplere bağışlıyor.

Kime bağış yapılabiliyor?

Help Steps’te kullanıcılar bağış yapacağı kurumu veya kişiyi kendisi seçiyor. Kızılay, KAYD, AHBAP, HAÇİKO, TOG, TEGV, Türkiye Alzheimer Derneği, TOFD, UCİM gibi 21 kurumdan herhangi biri seçilerek adımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması sağlanıyor. Ayrıca taraftarlar da Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Darüşşafaka Spor Kulübü’ne adımlarını bağışlayarak destek olabiliyor.

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ