İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti

eCloud Yazılım Teknolojileri, RoBiTech Yazılım ve Dijital Eğitim Teknolojileri, Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği ve Genç Stem...

13 Ocak 2023
Şanlıurfa Teknokentte AR&VR Farkındalık Günü Gerçekleşti

eCloud Yazılım Teknolojileri, RoBiTech Yazılım ve Dijital Eğitim Teknolojileri, Metaverse Uygulama ve Geliştirme Derneği ve Genç Stem Derneği iş birliğince düzenlenen güne Şanlıurfa Valisi Sn. Salih Ayhan beyefendinin eşi Sn. Zeynep Akkiraz Ayhan, Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek, Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dursun Akaslan, Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan M. Cüneyt Ateş katılım sağladı. Günün özel konuğu olarak Metaverse Union Yönetim Kurulu Başkanı, Türk girişimci, iş insanı ve fütürist. İddaa oyununun fikir sahibi ve proje lideri. Fütüristler Derneği kurucusu ve Onursal Başkanı Alphan Manas katılım sağlayarak Gelecek konusu adı altında sunumunu gerçekleştirdi.

eCloud Yazılım Teknolojileri ve METADER iş birliğince yapılan Sanal Gerçeklik projelerini Dernek Başkanı Muhammet Polat ve METADER Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Ay katılımcılara sunarak beğenileri topladı. RoBiTech Yazılım ve Dijital Eğitim Teknolojileri kurucuları Sevde Nur Zorlu Suna, Semra Doğan ve Ayşe Subaşı koordinesinde yapılan Artırılmış Gerçeklik projeleri yine katılımcılara sunularak takdir gördü.

Şanlıurfa Valisi Sn. Salih Ayhan beyefendinin eşi Sn. Zeynep Akkiraz Ayhan projeleri yerinde inceleyerek bu alanda bir sonraki hedefin ve geleceğin teknolojisi hakkında bilgiler aldı. Organizasyona ev sahipliği yapan 2 şirket ve 2 dernek bundan sonraki süreçte Göbeklitepe in Metaverse projesi üzerine çalışmalarını başlattığını duyurarak bu süreçte kamu kuruluşları ile iş birliği yapmak istediklerini ifade etti. Aynı zamanda her yıl 12 Ocak günü AR&VR Gününün kutlanacağı bilgisi verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ