İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Türk Telekom eSüper Kupa’nın sahibi Fenerbahçe

Türk Telekom ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Türk Telekom eSüper Kupa...

29 Nisan 2024
Türk Telekom eSüper Kupa’nın sahibi Fenerbahçe

Türk Telekom ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Türk Telekom eSüper Kupa sahibini buldu. Türk Telekom eSüper Lig’inden ilk altı takım ve GAMEON eTürkiye Kupası finalinde yer alan takımların katıldığı Türk Telekom eSüper Kupa’yı Fenerbahçe kazandı. İlk defa gerçekleştirilen Türk Telekom eSüper Kupa’nın sahibi olan Fenerbahçe, Türkiye’yi eŞampiyonlar Ligi ve FC Pro Dünya Şampiyonası Play-In Turu’nda temsil etme hakkı kazandı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, “Türk Telekom eSüper Kupa Şampiyonu Fenerbahçe’yi tebrik ediyor, ülkemizi temsil edecekleri eŞampiyonlar Ligi ve FC Pro Dünya Şampiyonası Play-In Turu’nda kendilerine başarılar diliyorum. Sponsorumuz Türk Telekom’a, Türk futboluna yaptığı değerli katkılardan ötürü teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca eFutbol’a yatırım yapan tüm kulüplerimizi de kutluyor, önümüzdeki sezon için her birine teker teker başarı dileklerimi iletiyorum” dedi.

 

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, “Türk Telekom olarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik ederken dijitalleşen sporun getirdiği yenilikleri de odağımıza aldık. Sporu ve sporcuyu her alanda destekleyen Türk Telekom olarak eSpor ekosistemine katkılarımızla ekosistemin gelişmesine ve büyümesine fayda sağlamaya devam ediyoruz. Bu sezon ikincisi düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’de nefesleri kesen finalin ardından Türk Telekom eSüper Kupa da kıran kırana maçlara ev sahipliği yaptı. Şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe’yi tebrik ediyor, Avrupa’da bizi temsil edecek takımımıza şimdiden başarılar diliyorum. Türk Telekom olarak spora ve sporcuya destek vermeyi, yeni teknolojileri spora entegre etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

Türkiye’de dijital dönüşümün lideri Türk Telekom, teknoloji alanındaki birikimini hayatın tüm alanlarına aktarmayı sürdürürken, futbolun ve sporun dijitalleşmesine öncülük etmeye devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’i hayata geçiren Türk Telekom, bu yıl ilk defa düzenlenen Türk Telekom eSüper Kupa’nın da isim sponsorluğu ve yayıncılığını üstlendi. Türk Telekom eSüper Lig’i ilk altıda bitiren ve GAMEON eTürkiye Kupası’nda finale ulaşan iki takımın yer aldığı Türk Telekom eSüper Kupa play-off aşamasının ardından yarı finale Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve MKE Ankaragücü yükseldi. Kaybedenler yarı final aşamasında rakibini eleyen Trabzonspor ve kazananlar yarı finalinde Fenerbahçe’ye mağlup olan Galatasaray kaybedenler finalinde karşı karşıya geldi ve finale ismini yazdıran takım Fenerbahçe’nin ardından Galatasaray oldu. Finalde Galatasaray’ın galibiyeti sonrası reset final oynandı ve 6-2’lik skorla kazanan Fenerbahçe Türk Telekom eSüper Kupa’nın sahibi oldu. Türk Telekom eSüper Kupa’yı kazanan Fenerbahçe, eŞampiyonlar Ligi’nde ve ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

 

“Futbola olan ilgiyi artıracak her projeye gereken önemi vermeye gayret ediyoruz”

Türk Telekom eSüper Kupa’nın ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak futbola ilginin artmasını sağlayabilecek her projeye gereken önemi vermeye gayret ediyoruz. eFutbolun ülkemizde ve dünyada, özellikle de gençler arasında ne kadar popüler olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda Türk Telekom eSüper Lig, GAMEON eTürkiye Kupası ve bugün burada hep beraber takip ettiğimiz Türk Telekom eSüper Kupa’yı hayata geçirerek eFutbol ile ülkemiz arasında bir köprü kurulması adına somut ve önemli adımlar attığımızı düşünüyoruz. Türk Telekom eSüper Kupa’yı kazanan Fenerbahçe’yi tebrik ediyor, ülkemizi temsil edecekleri eŞampiyonlar Ligi ve FC Pro Dünya Şampiyonası Play-In Turu’nda kendilerine başarılar diliyorum. Sponsorumuz Türk Telekom’a, Türk futboluna yaptığı değerli katkılardan ötürü teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca eFutbol’a yatırım yapan tüm kulüplerimizi de kutluyor, önümüzdeki sezon için her birine teker teker başarı dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“Fenerbahçe’ye Avrupa’da başarılar diliyorum”

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdürü Yardımcısı Zeynep Özden, “Türk Telekom olarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik ederken dijitalleşen sporun getirdiği yenilikleri de odağımıza aldık. Sporu ve sporcuyu her alanda destekleyen bir şirket olarak eSporun da ülkemizdeki gelişimine katkı sunmak adına öncü çalışmalara imza atıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle tarihte ilk kez hayata geçirdiğimiz Türk Telekom eSüper Lig’in ikinci sezonu büyük bir heyecanla geçtiğimiz hafta final yaptı. eFutbolu geliştirmek, oyuncularımızın turnuva deneyimini artırmak amacıyla bu sezon yine tarihte bir ilke imza atarak GAMEON eTürkiye Kupası ve Türk Telekom eSüper Kupa’yı hayata geçirdik.  Türk Telekom eSüper Kupa’nın ilk sahibi olan Fenerbahçe’yi kutluyor, mücadele veren tüm ekiplerimizi tebrik ediyorum. Türk Telekom eSüper Lig’ ve Türk Telekom eSüper Kupa’nın isim sponsoru ve resmi yayıncısı Türk Telekom olarak eSpor ekosisteminin öncelikli gerekliliklerinden olan 1000 Mbps yüksek hızlı fiber interneti ülkemizin her köşesine götürerek Türkiye’nin dijital dönüşümünü oyun sektöründe de amaçlıyoruz. Türk Telekom’un oyuncuların ihtiyaçlarını avantajlı tekliflerle karşılayan Playstore ile oyunseverlere sunarken, GAMEON markamız ile sektörün internet ve oyun odaklı etkileşimleri içeren daha entegre bir platformu oyuncuların hizmetine açtık. Türk Telekom olarak spora ve sporcuya destek vermeyi, yeni teknolojileri spora entegre etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Fenerbahçe eŞampiyonlar Ligi biletini aldı

Türk Telekom eSüper Kupa finali ile Türkiye’yi eŞampiyonlar Ligi ve FC Pro Dünya Şampiyonası Play-In Turu’nda temsil edecek takım belirlendi. EA FC24’te oynanan Türk Telekom eSüper Kupa’da başarılı mücadelesiyle kupanın ilk sahibi olan Fenerbahçe, İngiltere’de oynanacak eŞampiyonlar Ligi ve tüm dünyadan lig kazananlarının katılacağı FC Pro Dünya Şampiyonası Play-In Turu’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ