İlk Gün Backlink

SON DAKİKA

Diş teli

Yasmin Schmidt’e Almanya’dan gurur veren ödül

Yasmin Schmidt, Almanya’da INDEPENDENT STAR FILM FESTİVAL’inde; yönetmenliği, senaryosu ve yapımcılığı Fabian Zimmermann’a ait olan “Bühne Frei”...

30 Ekim 2022
Yasmin Schmidt’e Almanya’dan gurur veren ödül

Yasmin Schmidt, Almanya’da INDEPENDENT STAR FILM FESTİVAL’inde; yönetmenliği, senaryosu ve yapımcılığı Fabian Zimmermann’a ait olan “Bühne Frei” adlı müzikal filmin şarkılarının tüm kayıtlarında vokal düzenlemeleri, vokal aranjeleri ve vokal koçluğunu yaptı.

Film, festivalde 2. olarak gümüş ödülün sahibi oldu.

Filmde geçen bir şarkıyı Netflix oyuncusu Alexandra Pfeiffer yorumladı. Filmdeki bazı şarkılarda Yasmin Schmidt’ de sesi ile yer almakta.

Daha önce söz ve müziği kendisine ait olan “İnsanım”, “Bitter” ve “6” adlı şarkılarını Türkiye’de müzik sevenlerin beğenisine sunan güzel sanatçı, bu yaz “Kelebek” ve “Nirvana” ile müzik listelerinde yerini aldı.

Yasmin Schmidt, yarı Alman, yarı Türk olmasının avantajını; Türkçe, Almanca ve İngilizce şarkılar hazırlayarak,  üretmeye devam ederek kullanıyor.

Almanya’da yaşayan Yasmin Schmidt, Türk Pop Müzik dünyasında kendine sağlam bir yer edindi ve dikkate değer bir dinleyici kitlesine kavuştu. Genç sanatçı, bir yandan öğrencilerine müzik dersleri vermeye devam ederken; bir yandan da söz müziği kendisine ait olan İngilizce ve Almanca şarkılar yapmaya devam ediyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ